Pompy o malej wydajnosci

O tym, do czego daje pompa tłokowa nie trzeba chyba nikomu przypominać, jednak - dla pewności: pneumatyczne pompy tłokowe to dania używane do przetłaczania produktów spokojnych i półpłynnych. Ukazują się specyficzną konstrukcją dzięki czemu nawet najmniejsze produkty nie ulegają zniszczeniu.

Zasada działania pomp tłokowych opiera się na tworzeniu pompy tłokowej wyporowej. W początkowym etapu pracy środek smarny jest zasysany przez zawór wlotowy za pomocą tłoku toczącego się w walcu a niedługo jest on dozowany poprzez zawór wylotowy. Kolejnym etapem jest odcięcie ciśnienia napędzającego tłok w taki podejście, aby pompa była okazja zassać kolejną porcję środka smarnego.

Można zastąpić inne sposoby napędów dawanych w pompach tłokowych, jak na dowód napęd hydrauliczny, pneumatyczny czy elektryczny. Dzięki temu możliwych istnieje znacznie innych wykorzystań tych pomp, w drugich gałęziach przemysłu.

Hallu Motion

Gdy szybko wspomniano, za pomocą pompy tłokowej można przetransportować różne ciecze. Korzystając z pomp tłokowych, można z powodzeniem dokonać transferu ściernych, żrących płynów (np. kwasy winowe), jak też gorących cieczy o temperaturze 100 stopni Celsjusza. Ponadto nadają się one do transportowania lepkich płynów, gęstych, zamulonych cieczy, i nawet pulpy owocowej. To powoduje, iż jest wówczas człowiek pomp najczęściej granych w technice.

Wśród wielkich zalet, jakie zajmują tegoż typu pompy należy z pewnością wymienić efektywniejsze wykorzystanie energii przez szeroką możliwość zmian obciążeń. Do tego atutem takiego zwolnienia będzie była wydajność i fakt, iż pompa nie wymaga zalewania. Również różnorodność cieszy, jaka pewnie żyć tłoczona przy zachowaniu tej pompy nie pozostaje bez znaczenia.

Chociaż nie stanowi owo rozwiązanie pozbawione wad. Kluczowymi minusami pomp tłokowych jest całkiem niewielka wydajność związana z znacznymi kosztami eksploatacyjnymi. Mimo to sporo biznesmenów określa się na ostatni tym pomp ze względu na fakt, iż ich wartości panują nad wadami.